TEÇ-SEN: "Hizmetlilerin Memur Kadrosuna Geçirilmesi Hakkındaki Kanun Teklifi TBMM Sunuldu!"


14/07/1965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 36.maddesinin sekizinci fıkrasının değiştirilmesi hakkındaki Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına CHP Hatay Milletvekili Dr.Mehmet Ali EDİPOĞLU ve CHP Gurup Başkanlığı tarafından sunuldu.

Değiştirilmesi Teklif edilen kanun teklifinde ;"Kamu Kurumlarında 657 Sayılı Kanunun 36. Maddesindeki 8. Fıkrasında belirtilen Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki Kadrolu Çalışan Personellerin tamamı, Memur Statüsü Hakkını Kazanarak Genel İdari Hizmetler Sınıfına geçerler.

Bütün Kamu Kurumları, her türlü yazı ve dosya dağıtmak ve toplamak, müracaat sahiplerini karşılamak ve yol göstermek; hizmet yerlerini temizleme, aydınlatma ve ısıtma islerinde çalışmak veya basit iklim rasatlarını yapmak; ilaçlama yapmak veya tedavi kurumlarında hastaların ve hastanelerin temizliği ve basit bakımı ve işletilmesi ve Benzeri Nitelikteki Hizmetleri yaptırmak veya kurumlarda, çarşı ve mahallerde koruma ve muhafaza hizmetleri gibi ana hizmetlere yardımcı mahiyetteki görevlerde her kurumun özel bünyesine göre ve yine bu mahiyette olmak üzere ihdasına lüzum gördüğü Personelleri üçüncü şahıslara ihale yoluyla gördürülmesi (İhale Açarak Hizmet Alım Yöntemiyle Karşılamak) zorundadır."

TBMM sunulan Kanun teklifinin yasalaşması ve çalışma hayatına biran önce yansıması sendikamızın talebidir. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Kanun Teklifi İçin Tıklayın!
Facebook'ta Paylaş yorum ekle
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım
wholesale cheap nfl jerseys cheap mlb jerseys cheap moncler Louboutin Pas Cher moncler outlet online cheap authentic jerseys cheap wholesale nfl jerseys cheap nhl jerseys thailand soccer jerseys cheap nhl hockey jerseys Tiffany Jewelry Outlet cheap fake oakleys free shipping wholesale authentic nfl jerseys cheap authentic nfl jerseys cheap nike nfl jerseys fake oakleys wholesale cheap wholesale jerseys wholesale nba jerseys wholesale cheap nfl jerseys cheap jerseys from china wholesale nfl jerseys usa cheap nfl jerseys cheap nba jerseys from china moncler outlet fake oakleys cheap mlb jerseys from china